IT IS TIME!

Sci has been VERY busy the past few weeks. Extremely busy. Crazy things are afoot, my friends.

You see, a few days after Sci resigned from Scienceblogs and headed back here to her own little digs, whispers began arriving in her email. What if…there was another place. What if…the bloggers ruled themselves. And what if…aw heck, well we can TRY can’t we?!

Scientopia is born!

WASSUPPPPPP!!!!

From now until the forseeable future, this site is going dormant again, as Sci heads off to a new future with the bloggers of SCIENTOPIA!!!!

It’s going to be a cool thing, you guys. This building from the ground up is some seriously hard work, but we think we’ve got a group of people who can work together, blog together, and discuss with each other and with bloggers elsewhere. And we think we may be able to provide some good sciencey entertainment.

So come and join us!!! And adjust your RSS feeds!

5 Responses

 1. Good luck!. Seems I’lll have to change my subscriptions once again.

 2. HOORAY!
  Crazy busy summer, it took me almost two full days to notice!

 3. I like the valuable information you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check again here frequently. I’m quite certain I’ll learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next!

 4. Since the creation oof Window 8 rrndividuals are taring their hair out hoping to get their
  old printer working together with the new operating system.
  Unlike tthe structure, you could leaen a wide raznge of envelops, but believe the main one, which complement your
  card. The printer evben permits you to print other material
  papers in vsry ood quantity.

 5. yarı akülü istifleme makinası Lifturk Firmamız Hakkında
  Kaldırma ve Taşıma Ekipmanları sektöründe hizmet vermek üzere kurulan firmamız, kurucuların meslek ve bilgi alanları nedeniyle ağırlıklı olarak Kaldırma ve Taşıma Ekipmanları, Çelik Halat, Zincir ve Deniz sektöründe siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Tuzla ve İmes sanayi bölgelerinde kurulmuştur.
  KURULUŞ AMACIMIZ
  Ülke çapında kaldırma ve Taşıma Ekipmanları,Çelik Halat, Zincir ve Deniz sektöründe öncü olmak ve liderliği hergün daha da büyüyen bir organizasyonla sürdürmek, Siz müşterilerimizin ihtiyaçlarını, geniş ürün yelpazesine sahip stoklarımızla karşılamak , Fiyat uygunluğu ve dürüst çalışmayı kendisine ilke edinmiş olan firmamız, bölge bayisi olduğumuz, dünya çapındakendini kanıtlamış markaların sanayinin önde gelen firmaları tarafından tercih edilen üstün nitelikli, kaliteli ve sertifikalı ürünlerini tecrübeli personelimiz ile tarafınıza en hızlı şekilde ulaştırılmasında tüm enerjimiz ile çalışmaktır.

  KALİTE POLİTİKAMIZ
  Kaldırma ve Taşıma Ekipmanları,Çelik Halat, Zincir ve Deniz sektöründe müşterilerimizle uluslararası kabul görmüş standartlarda en iyi hizmeti sunarak lider firma olmak, tüm çalışan- larımızla sürekli kalite kavramını çevreci bir anlayış içinde tatbik etmek şirketimizin politikasıdır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: